İptal İade Kuralları

En uygun ucuz uçak bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında tercih ettiğiniz uçuş için UCAKALL'da yer alan iptal, iade ve değişlik kuralları mevcuttur.

 Türk Hava Yolları ( thy), Sunexpress, Atlasglobal ve Anadolujet  hava yollarının, her farklı fiyatı için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili farklı uygulamaları olduğundan biletinizi satın almadan önce bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz. Türk Hava Yolları ( thy), Sunexpress, Atlasglobal ve Anadolujet Hava yolları, değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin hava yolu tarafından geç bildirilmesinden en uygun ucuz  uçak bileti satan ucakall web sitesi sorumlu olmamaktadır. 

Uçak biletimi nasıl iptal edebilirim? Bilet satın alma işlemlerinin web sitemizden yapılması halinde, 0850 302 5000 numaralı çağrı merkezimizi veya ilgili hava yolunun çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.

Bilet iadesini nasıl geri alabilirim?

 Bilet iptal işleminizi ilgili hava yolu çağrı merkezinden yaptırmışsanız 0850 302 5000 numaralı çağrı merkezimizi arayıp e-bilet numaranızı bildirerek biletiniz için iade talebinde bulunabilirsiniz.  
Türk Hava Yolları ( thy), Sunexpress, Atlasglobal ve Anadolujet hava yolunun çağrı merkezinden yaptırılmış olan rezervasyon iptal işlemlerinde, eğer iptal edildiği bilgisi ve iade talebi tarafımıza bildirilmemiş ise biletlerin iade süreci ucakall tarafından başlatılamamış olacaktır.

İptal iade işleminin Türk Hava Yolları ( thy), Sunexpress, Atlasglobal ve Anadolujet ile görüşülerek yapıldığı durumlarda, iadenizi talep etmek için mutlaka 0850 302 5000 numaralı destek hattımıza aramanız gerekmektedir. Ucuz uçak biletinizin iadesi tarafımızdan talep edildiği tarihten itibaren hava yolu ile bağlantıya geçilecek olup, gelecek olan iade rakamı doğrultusunda, tarafımıza ödeme yaptığınız aşağıdaki hallerden biri ile tarafınıza iade işlemi yapılacaktır.  Kredi kartı (taksit veya tek çekim) ile yapılan ödemelerde aynı karta iade,  Havale ile yapılan ödemelerde tekrar aynı hesaba, havale yolu ile iade, Nakit ödemelerde, ödeme yapan kişiye imzalı makbuz karşılığında iade yapılır. 

Ucakall, Türk Hava Yolları ( thy), Sunexpress, Atlasglobal ve Anadolujet ile siz değerli yolcularımız arasında uçak bilet bayi-acentesi konumundadır. İadeleriniz, ilgili hava yolundan onay alındıktan ve geri ödemesi hava yolu tarafından bize yapıldıktan sonra, belli devrelerde (yaklaşık 1 ay sonra) yukarıda ifade ettiğimiz kapsamlarda gerçekleştirilecektir. Türk Hava Yolları ( thy), Sunexpress, Atlasglobal ve Anadolujet'den iade-geri ödeme alınmadan tarafınıza iade yapılması mümkün değildir.

Hizmet bedelini de geri alabilir miyim? İade işleminiz başlatıldığında, biletleme esnasında ödemiş olduğunuz Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır. 

Remove Limit